Ana Sayfa / Haberler / Süt sektörü temsilcileri Bakan Çelik ile görüştü

Süt sektörü temsilcileri Bakan Çelik ile görüştü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, süt sektöründeki gelişmeleri değerlendirmek amacıyla süt üreticileri ve süt sanayicileriyle ayrı ayrı görüştü.

18 Ocak günü yapılan görüşmede sabah saatlerinde süt sanayi kuruluşlarının yöneticilerini kabul eden Bakan Çelik, öğleden sonra da üretici örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Görüşmelerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Çelik, sanayiciler ile iki saatlik bir değerlendirme yaptıklarını, Türkiye’deki sütün arzı ve pazar sorunlarına ilişkin sektör temsilcilerinin görüşlerini aldığını bildirdi.
Sektörün karşı karşıya kaldığı sorunların nasıl aşılabileceği konusunda değerlendirmelerde bulunduklarının altını çizerek, süt sanayicilerinin ardından, süt üreticileriyle de yapacakları değerlendirmeler neticesinde “Çiğ Sütün Değerlendirilmesine Yönelik Destekleme Uygulama Esasları Tebliği”nde yapılacak değişikliğe nihai şeklini vereceklerini açıkladı.
1 Şubat’ta yayınlanan Tebliğ ile Bakanlık, süt tozu desteğini önce 4 bin liraya, daha sonra 4 bin 50 liraya çıkardığını açıkladı.

 

Hakkında: Süt Dünyası

Bu haberler ilgilinizi çekebilir

60 yıldır dünyanın sütünü analiz ediyoruz

Süt analiz cihazlarında dünya markası FOSS, dünyada üretilen sütlerin yüzde 85’ini analiz ediyor. Süt endüstrisinde …

Bir Cevap Yazın