Ana Sayfa / Haberler / Neden ithal yem getirmiyorlar?

Neden ithal yem getirmiyorlar?

Hayvancılık politikalarını ve et ithalatını eleştiren Yıldız,”İthalat yapan yetkililerin yem fiyatlarından haberi var mı? Bugün üreticimiz 1 litre sütle 1 kilo yem alamaz duruma gelmiştir. Neden ithal yem getirmiyorlar. Bu durumda hayvancılık nasıl yapılır” dedi.

Köy-Koop Merkez Birliğince, Ankara’da DSİ Konferans Salonunda ‘Hayvancılıkta Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Köy-Koop Genel Başkanı Yakup Yıldız, 1999’da kurulan birliğin bünyesindeki 28 il birliği, 500 bin ortağı ve 3 bin 100 kooperatifi ile 2,5 milyon kişiye hitap ettiğini söyledi.

Sanayiciye teşvik verilmesi yanlış
Süt fiyatlarını korumak için sanayiciye verilen süt tozu desteğini eleştiren Yıldız, Türkiye’de süt tozu işleyen sanayici sayısının 14, süt sektöründe faaliyet gösteren sanayici sayısının ise bin 600 olduğunu belirterek, ’14 sanayiciye teşvik verilmesi yanlış bir uygulama’ dedi. Yıldız, çiğ süt referans birim fiyatının 73 kuruş olarak talimatlandırılmasına rağmen çiğ süt alım fi yatlarının 55-65 kuruş olarak gerçekleştiğini söyledi

Hakkında: Süt Dünyası

Bu haber ilgilinizi çekebilir

Sanayiye giden süt azalırken süt ürünleri üretimi arttı

Ticari süt işletmeleri tarafından Ocak ayında toplanan süt miktarı azalırken üretilen süt miktarı arttı. Türkiye …

Bir Cevap Yazın