Ana Sayfa / Haberler / Dosya / Sütçülük yatırımlarına büyük destek

Sütçülük yatırımlarına büyük destek

Avrupa Birliği katılım öncesi yardım aracı olan ve aday ülkeleri ab standartlarına taşımayı hedefleyen kırsal kalkınma bileşeni (IPARD) kapsamında, TKDK tarafından hibe programları uygulanıyor. En son yapılan 11. Çağrı kapsamında süt üretimine yönelik yatırımlara yüzde 50-65 oranlarında; süt işleme ve pazarlama yatırımlarına ise yüzde 50 oranında hibe desteği verilecek.

Sütçülük, birçok yatırımcı için yeni bir yatırım alanı olarak görülmekte ancak tüm yatırımlarda olduğu gibi bu alana yönelik yatırımlarda da en önemli sorun yatırım finansmanının en uygun şekilde karşılanmasıdır. İşte bu noktada, IPARD yani Kırsal Kalkınma Programı, yatırımcılar açısından önemli bir finansman aracına dönüşüyor.

Tamamı Sayı 46 Gündem’de…

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bu haber ilgilinizi çekebilir

Peynir satacağız, ayran içeceğiz!

Türkiye’nin en büyük zenginlikerinin başında geleneksel süt ürünleri geliyor. Yerel süt ürünlerindeki potansiyeli değerlendirebilsek sütçülük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir