Ana Sayfa / Haberler / Dosya / Okul sütü aklandı

Okul sütü aklandı

Okul sütü aklandı
Her kesimden destek görmesi beklenen okul sütünü de lekelemeyi başardık. Okul sütü etrafında yaşanan düzeyi düşük tartışmalar, daha çok süt konusunda bilgi sahibi olmayanların polemikleriyle şekillendi. Televizyon ve gazetelerde ‘okul sütü zehirledi’ başlığıyla günlerce yayınlanan haberler ise medyanın bu tür konulara yaklaşımındaki bilgiden yoksunluğunu gözler önüne serdi.

Okul sütü projesinin”skandal” olarak gündem olması, toplum olarak bilgiyi umursamayışımızın doğal bir sonucuydu. Skandala yol açan süt değil, “yetkililerin bunu öngörememiş olması” ve “medyanın gerçek bilgiyi izleyiciye/okuyucuya ulaştırmaması”.

Ayrıntılar Sayı 38 Gündem Dosyasında.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bu haber ilgilinizi çekebilir

Peynir satacağız, ayran içeceğiz!

Türkiye’nin en büyük zenginlikerinin başında geleneksel süt ürünleri geliyor. Yerel süt ürünlerindeki potansiyeli değerlendirebilsek sütçülük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir