Ana Sayfa / Haberler / Beyaz peynir kitabı çıktı

Beyaz peynir kitabı çıktı

Beyaz peynir üretimiyle ilgili tüm aşamaların ayrıntılı olarak anlatıldığı “Teknik ve Pratik Beyaz Peynir” kitabı çıktı.

Ziraat Yüksek Mühendisi Süleyman Özdoğan’ın kaleme aldığı, “Teknik ve Pratik Beyaz Peynir” kitabı renkli ve resimli anlatımıyla alanında yayınlanmış en önemli kaynaklardan biri. Yazarın aynı adla daha önce yayınladığı kitap bugünün ihtiyaçları doğrultusunda hem gözden geçirildi, hem de kitaba yeni bölümler eklendi. “Teknik ve Pratik Beyaz Peynir” kitabında analizler, dezenfeksiyon, kültür kullanımı, peynir mayası, beyaz peynir yapımı, kalite arttırma ve işleme gibi birbirinden farklı 26 bölüm yer alıyor. Tamamı renkli basılan kitap 190 sayfadan oluşuyor.

Kitabın yazarı Süleyman Özdoğan, Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu’nda 19 yıl çeşitli kademelerde uzman ve yönetici olarak çalıştı. SEK’in 1995’te özelleştirilmesinden sonra Türkiye ve Hollanda’daki çeşitli süt işletmelerinde “Teknik Danışman” olarak görev yaptı. Yazarın, “Pratik Peynircilik Beyaz Peynir Yapımı Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları”, “Teknik ve Pratik Beyaz Peynir” adlı kitaplarının yanı sıra süt ve ürünleriyle ilgili çeşitli gazetelerde yayımlanmış makaleleri bulunuyor. Yazarın Kaşar Peyniri, Kalite ve Hijyen, Kaliteli Ekonomik Yoğurt ve Ayran Üretim Teknikleri adlı eserleri de yakında piyasaya çıkacak.

“Teknik ve Pratik Beyaz Peynir” kitabını 0542 252 05 38 no’lu telefondan isteyebilirsiniz.

Hakkında: Süt Dünyası

Bu haberler ilgilinizi çekebilir

60 yıldır dünyanın sütünü analiz ediyoruz

Süt analiz cihazlarında dünya markası FOSS, dünyada üretilen sütlerin yüzde 85’ini analiz ediyor. Süt endüstrisinde …

Bir Cevap Yazın